CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

AJWA Hotel Cappadocia Projesinde CelluBOR Tercih Edildi

CelluBOR

Gülab Mimarlık tarafından İstanbul - Sultanahmet'te 2016 yılında hizmete açılan 5 Yıldızlı Ajwa Hotel sonrasındaki ikinci otel yatırımı olan Ajwa Hotel Cappadocia, Nevşehir - Ürgüp'te inşa edilmektedir. Kervansaray mimarisinde inşa edilen ultra lüks otelde 52 oda bulunmaktadır. 

İlk projedeki CelluBOR Isı ve Ses yalıtım tercihi sonrasında alınan yüksek verim ve sağlanan konfor sonrası yatırımcı tercihi ikinci proje için de CelluBOR yönünde oldu.

Projede; bölme duvarlar ve tavanlarda ses yalıtımı amaçlı CelluBOR Spray tercih edilmiştir. CelluBOR; düzensiz ve elyaflı yapısı ile A sınıfı ses yutuculuk katsayısına sahip olup, otellerde istenilen konfor seviyesine ulaştırır.

Dış cepheye bakan yüzeylerde ısı yalıtımı olarak CelluBOR tercih edilmiştir. Yapılan püskürtme uygulama sonrası elde edilen ek yersiz yalıtım yüzeyi sonucunda herhangi bir ısı köprüsü oluşmaz. CelluBOR, düşük ısı iletim katsayısı ve yüksek ısı kapasitesi ile projede aranılan ısıl konforu temin etmede tercih sebebi olmuştur.