CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın
Hakkımızda

Çağ Mühendislik; 1999 yılından bu yana mühendislik ve inşaat alanında hizmet vermekte olup, 2005 yılında Türkiye ve Orta Doğu’da bir ilke imza atarak Konya’daki fabrikasında CelluBOR markası ile selüloz esaslı bor katkılı, doğal ve nefes alabilen yalıtım malzemesini üretmeye başlamıştır.

Enerji ihtiyacı, düşük verimlilik ve gürültü kirliliği dünyamızda en önemli sorunlardan bazılarını teşkil ederken, Diversitas Mühendislik olarak bizler; bu önemli sorunlara doğal, çevreci ve akılcı çözümler sunmaktayız.

Avrupa ve Amerika’da yarım asırdan günümüze kadar yaygın olarak tercih edilen bor katkılı selüloz yalıtımı (Cellulose Insulation), Çağ Mühendislik tarafından Türkiye’de üretilmesiyle insan ve çevre sağlığına dikkat çekmeyi başarmıştır. CelluBOR’un üretiminde geri dönüştürülmüş atık kağıt ve ülkece zengini olduğumuz bor mineralleri kullanılmakta ve milli ekonomiye katkı sağlanmaktadır.

2008 yılından itibaren yönetim birimi İstanbul’da bulunan Çağ Mühendislik, Konya üretim tesisinde 500.000 m3/yıl üretim hacmi ile TSE ve ISO Standartlarına göre hizmet vermektedir. 2006 yılında yalıtım dalında yılın yatırımı ödülüne layık görülen firmamız, ihracat alanında da yeni coğrafyalarda kendisini sürekli geliştirmektedir.

 

Vizyonumuz

 

Çağ Mühendislik olarak bizler; doğaya karşı saygılı duruşumuzu üretim tesisimize de yansıtarak düşük enerji sarfiyatı ve düşük karbon emisyonu ile göstermekteyiz. CelluBOR kullanılarak yalıtımı gerçekleştirilmiş yaşam alanlarında; ayrıca elde edilen yüksek verimlilik ile enerji tasarrufu azami seviyeye çıkartılır. Hem üretimi hem de kullanımı sebebi ile enerji tasarrufunda dolayısıyla enerji giderlerini azaltmada önemli rol oynamaktadır.

 

Misyonumuz

 

CelluBOR ile yaşam alanlarını yalnızca kışları soğuktan yazları sıcaktan korumak değil ayrıca küreselleşip daha da küçülen dünyamızda sizlere; kolaylıkla iklimledirilip nefes alabilen, gürültü kirliliğinden arınmış ve huzurlu ortamlar oluşturmaktır.

 

Kalite Politikamız

 

Kalite standartlarımızdan taviz vermemek, üretimimizin her aşamasında çevreye duyarlı ve yüksek verimlilikte üretim yapmak, teknolojik gelişimleri de takip ederek yenilikçi yaklaşımı sayesinde ihtiyaçlara özel geliştirilmiş yüksek kalitede benzersiz hizmet anlayışı ile sunmak, paydaşlarımız ile sürekli gelişim içinde oluşturulan sinerji ve dinamizmle gelecekte de doğal çözüm ve hizmetler sunmak, karşılıklı güven esasında tedarikçi ve müşterileri ile uzun süreli iş birliği kurmak.