CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

Bina Isı Ve Ses Yalıtımlarında Tercih Edilecek Markalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

CelluBOR

Bina Isı Ve Ses Yalıtımlarında Tercih Edilecek Markalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bina ısı ve ses yalıtımlarında tercih edilecek markalar hakkında araştırma yapıyorsanız, bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Isı ve ses yalıtım uygulamalarınızdan alacağınız verimin yüksek olması, bütçenize uyması ve uzun ömürlü kullanım süresine sahip olması için seçtiğiniz markanın kurumsal arka planı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Tescilli Marka Tercih Edin

Marka tescili, bir firmanın kendi ürünlerini diğer firmalardan ayırmak için yaptırdığı işlemdir. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından tescillenen markalar, işletmeler için avantaj sağladığı kadar müşteriler için de daha güven vericidir. TSE’nin yanı sıra, CelluBOR gibi Avrupa Birliği tarafından tescillenen yalıtım markaları daha fazla dikkat çekmektedir.

Isı ve Ses Yalıtım Markalarının Sahip Olduğu Belgeler

Isı ve ses yalıtım markaları, kullandıkları malzemelerin laboratuvarlarda ölçümlerini yaptırarak test sonuçlarını belgelendirirler. Bu belgelerde, malzemelerin sahip olduğu sayısal değerler yer alır. Örneğin, TSE ses yutma kat sayısı, ses geçiş deneyi, hava akış direnç tayini, ısı iletim katsayısı testi ve yangın test sonucu gibi belgeler bulunmaktadır. Markalar, ısı ve ses yalıtım malzemelerinin özelliklerini ve sahip oldukları kaliteyi ortaya koyan bu belgeleri bulundurmak zorundadır. Belgelerin içeriğini inceleyerek malzemeler hakkında bilgi sahibi olabilir, istediğiniz ısı ve ses yalıtım verimliliğini karşılayıp karşılamadıklarını anlayabilirsiniz. Özellikle ısı iletim kat sayısı, ses yutuculuk ve ses geçirmezlik değerlerinin standartları yakalayıp yakalamadığı ya da standartların ne kadar üzerinde olduğunu bilmeniz gerekir.

Isı ve Ses Yalıtım Markalarının Uygulama Sistemleri

Isı ve ses yalıtım markalarının kullandığı malzemeler ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetse dahi, uygulama sırasında yapılan hatalar düşük verimlilikle sonuçlanabiliyor. Özellikle plaka ve mantolama gibi ek yerli uygulama sistemlerinin kullanıldığı ısı ve ses yalıtımlarında; zamanla ek yerlerinden çökme, bel verme gibi sorunlar yaşanabiliyor. Böylesi hatalar, ısı ve ses yalıtımının kullanım süresinin azalmasına ve ekstra maliyetlerin ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Yapı ömrü ile eşdeğer kullanım süresi vadeden ek yersiz uygulama sistemleri daha avantajlıdır. Uygulanacak yüzeye göre püskürtme, serme ve doldurma gibi tekniklerle uygulama imkânı sunan CelluMAK uygulama sistemleri, her şantiyede kullanabilecek şekilde geliştirilmiştir. CelluMAK ısı, ses ve yangın yalıtımı uygulama sistemleriyle; yüzeyde engebe yaratmadan, ek yersiz yekpare bir görüntü yakalanabilmektedir.

Isı ve Ses Yalıtım Markalarının Referansları

Isı ve ses yalıtım markalarının güvenilir olup olmadığını anlamak için, referanslarına bakmanız yeterli olacaktır. Kendisine güvenen ve yaptığı işten emin olan markalar, daha önce çalıştıkları kurumları açıklamaktan çekinmezler. Isı ve ses yalıtım markalarının daha önce yaptıkları işleri inceleyerek, güvenilir olup olmadıklarını anlayabilirsiniz. Bir sorun olduğunda çözüm odaklı yaklaşan ve marka değerini korumak için özen gösteren firmaları tercih etmelisiniz.