CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

CelluBOR-13 Yüzey Sertleştirici Nasıl Kullanılır?

CelluBOR

CelluBOR-13 Yüzey Sertleştirici Nasıl Kullanılır?

CelluBOR-13 yüzey sertleştirici (CSH-13), uygulanan alanın daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Bor katkılı selüloz yünü ile elde edilen CelluBOR yalıtım malzemelerini tamamlayıcı niteliktedir. Uygulaması yapılan CelluBOR yalıtım malzemelerinin daha güçlü ve fiziksel hasarlara karşı daha dayanıklı olmasını sağlar. Hem yalıtım uygulanan yüzey alanının hem de yalıtım malzemelerinin kullanım ömrünü uzatır.

Isı, ses ve yangın yalıtımı yapılan yüzeyler zamanla deforme olabilir. Özellikle açık alanlarda kalan yalıtım yüzeyleri, insanlar ve makineler tarafından darbe almaya çok elverişlidir. Hatta kuşlar dahi yalıtım uygulanan yüzeylerde hasara neden olabilir. CelluBOR yalıtım malzemelerinin kullanım ömrünün kısalmaması ve dış kaynaklı sorunları önlemek adına, CelluBOR-13 yüzey sertleştirici kullanılarak yüzeyin sertlik dayanımı artırılır.

Yalıtım malzemelerinin dayanıklılığının yanı sıra, nasıl temizlenmesi gerektiği de önemlidir. Yalıtım yüzeylerinin kolaylıkla temizlenebiliyor olması gerekir. CelluBOR-13 Yüzey Sertleştirici; CelluBOR yalıtım uygulaması yapılan yüzeyleri yağ, toz, kir, duman gibi kirlilik faktörlerinden korur. Yapmanız gereken tek şey, yumuşak bir süpürge yardımıyla hava basıncı uygulamak ya da silmek… CelluBOR yalıtımlı yüzeyi temizlemek bu kadar kolay.

CelluBOR yalıtım malzemelerinin, üzerinde alevin yürümediği bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir. CeluBOR-13 ile de bu özellik korunmuştur. Alev yayılma derecesi “Class A” olan CelluBOR-13, ASTM E-84 standartlarına göre “Class 1” özellikleri taşır.

Yüzey sertleştiricinin yalıtım malzemelerinin üstüne uygulanmasından dolayı, akustik performansın olumsuz yönde etkilenip etkilenmeyeceğine dair akıllarda soru işaretleri oluşabilir. Yapılan testler gösteriyor ki, CelluBOR-13’ün tolere edilebilir bir akustik performans etkisi vardır. Akustik performansa etkisi tolerans değerleri arasında kaldığından, CelluBOR yalıtım malzemelerinin akustik performans değerleri hiçbir değişikliğe uğramaz.

CelluBOR -13 Yüzey Sertleştirici İle Yüzeylerde Estetik Bir Görünüm Elde Edin

CelluBOR-13 uygulaması sadece kullanım ömrünü uzatmaz; aynı zamanda yüzeyde estetik bir görünüm de sağlar. CelluBOR-13 yüzey sertleştirici kullanılan yalıtım yüzeylerinin parlaklığı artar. Yüksek yansıtma özelliği sayesinde alan daha aydınlık görünür. Böylelikle ek aydınlatma için bütçe ayırmanıza gerek kalmaz. Aydınlık bir ortam yaratarak, iş yerlerinde çalışan verimliliğini olumlu yönde etkiler. Diğer yandan, CelluBOR’un gözenekli lifli yapısı; yüzeyin boyanması esnasında yüksek miktarda boya giderlerinin oluşmasına neden olabilir. Hatta istediğiniz renk tonunu yakalamanız bile zor olabilir. Bu noktada, estetik sorunların ortadan kalkması için CelluBOR-13 var. CelluBOR yalıtım malzemelerinin üzerine uygulanan CelluBOR -13 sayesinde, daha az boyayla istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Orijinal rengi buz beyazı olan CelluBOR-13’ü istediğiniz renkte sipariş edebilirsiniz ya da su bazlı boyalarla sonradan renklendirebilirsiniz.