CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

CelluBor Isı Ve Ses Yalıtımının Öne Çıkan Özellikleri

CelluBOR

CelluBor  ısı ve ses yalıtım malzemeleri birçok özelliğiyle ön plana çıkar. Doğa, çevre dostu ve organik olmasıyla ön plana çıkan CelluBor’un insan sağlığına da hiçbir zararı bulunmuyor. CelluBor selüloz yünü olarak da bilinir. Tamamen yerli ve milli olan CelluBor, muhteviyatı incelendiğinde içeriğinde hayranlık uyandırır. %80’den fazlasının geri dönüştürülmüş atık kağıttan oluştuğu ayrıca, Formaldehit ve fenol gibi kanserojen bir madde bulunmadığı kolaylıkla görülür. Türkiye’deki bor minerallerini kullanarak milli ekonomiye katkı sunan CelluBor, atık kağıtların kaliteli bir ısı ve ses yalıtım malzemesine dönüşmesini sağlar.  CelluBor bor katkılı selüloz yünü üretimi sırasında, diğer mineral yünlerine nazaran 20 kat daha az enerji tüketilir.

CelluBor Dünya Standartlarında Üretilir

CelluBOR ve yalıtım püskürtme makinesi CelluMAK, Diversitas Mühendislik tarafından 2005 yılında üretilmeye başlanmış hemen akabinde 2006 yılında “En İyi Yalıtım” ödülüne layık görülmüştür. CelluBor ISO 9001:2008, TSE EN 15101 kalitesiyle dünya standartlarına göre üretilir. CelluBor’la  ilgili testler hem fabrika laboratuarlarında hem de TSE,TÜBİTAK, Akredite laboratuarlarında ve üniversite laboratuarlarında yapılır. Yurt dışına da ihraç edilen CelluBor  sektördeki liderliğini dünya standartlarındaki üretimiyle de kanıtlamıştır.

CelluBor Yüksek Randımana Sahip Bir Yalıtım Malzemesidir

CelluBor’un içeriği doğal malzemelerden oluştuğu için ürünün performansı kullanım ömrü boyunca sabit kalır. CelluBor hacimsel bir kayıp yaşamaz. Isı, ses ve yangın yalıtım değerlerinde asla bozulmaz olmaz. CelluBor diğer yalıtım malzemelerinden farklı olarak ek yersiz bir yalıtım malzemesidir. Bu nedenle, yapı CelluBor’la kaplandığında ısı ve ses köprüleri oluşmaz. CelluBor ek yersiz olduğu için, levha uygulamalarına kıyasla verimliliğini %15-20 daha fazlalaştırır. CelluBor içeriğinde yapıştırıcı bulundurduğundan, diğer düşük yoğunluklardaki mineral yünleri gibi şekil kaybına uğramaz. CelluBor’un yapı ömrüyle eşdeğer miktarda ömrü vardır. Dolayısıyla, uygulandıktan sonra aradan uzun yıllar geçse de performans değerlerinde herhangi bir değişim görülmez. CelluBor  ses,ısı ve nem yalıtımına ek olarak, yangın geciktiriciliği ve anti bakteriyel özelliklerini de tek bir malzemede birleştirerek, diğer yalıtım malzemelerine göre farklılığını gösterir.

CelluBor Milli Ekonomiye Değer Katar

CelluBor gittikçe artan enerji maliyetlerini ve tüketilen enerjiyi en aza indirger. Böylece, hem kullanıcının hem de ülkenin ekonomisine değer katar. Türkiye’nin yerli bor minerallerini kullandığı için ülke ekonomisine de katkıda bulunur. CelluBor içeriğinin geri kalanını oluşturan atık kağıtların geri dönüşümünü sağlayarak hem çevreye hem de ekonomiye katkı sağlar.