CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

CelluBor Yalıtım Malzemeleri Ve Farkları Nelerdir?

CelluBOR

CelluBor yalıtım malzemeleri tek bir ürüne ses, ısı ve yangın yalıtımını sığdırmıştır. CelluBor’un rakiplerinden farkı çevre ve doğa dostu olmasının yanı sıra, tamamen yerli ve milli olmasıdır. Ülke ekonomisine ve kullanıcı ekonomisine katkı sağlar.  CelluBor ürünlerini dört sınıfta toplamak mümkündür. Bunlar:

 

  • CelluBor Yalıtım Malzemeleri
  • CelluBor Yüzey sertleştirici-13
  • CelluBor Aderans artırıcı astar
  • CelluMAK Uygulama sistemleri

 

CelluBor Yalıtım Malzemeleri

CelluBor yalıtım malzemeleri CelluBor Spray ve CelluBor Dry Blow olmak üzere iki sınıfta toplanır. Selüloz yünü olarak bilinen CelluBor Spray kaliteli ısı, ses ve nem yalıtımı malzemesidir. CelluBor Spray selüloz yünü ve özel yapıştırıcısının bir karışımıdır. Açık ve kapalı alanlarda her türlü yüzeye püskürtülerek ve kolaylıkla uygulanır. CelluBor Spray uygulandığı alanda ek yersiz olarak ısı, ses ve nem yalıtımı için tek başına kullanılabilir. İnsan cildine zarar vermeyen bir yalıtım malzemesi olan CelluBor Spray içeriğinde yer alan kimyasallar zehirli değildir. CelluBor’un içerisinde bor bileşenleri olduğu için içerisine haşere ve kemirgen girmez. CelluBor’u herhangi bir ankraj malzemesine ihtiyaç duymadan uygulayabilirsiniz. CelluBor Spray içeriğinde asbest, taş yünü, cam yünü ve amonyak esaslı madde bulunmaz.

CelluBor Dry Blow bor katkılı selüloz yünü CelluMAK yardımıyla uygulanır. İki uygulama çeşidi bulunur. Doldurma ve serme metodu. Doldurma yönteminde kuru duvar sistemini tam olarak açmaya gerek kalmaz. Duvarın üst kısmından açılacak bir delikten pnömatik olarak basınçlandırılan yalıtım malzemesi, duvarın içine doldurularak yalıtım yapılır. Serme yöntemindeyse çatı zeminine CelluMAK yardımıyla CelluBor Dry Blow ürününün, homojen olarak serilmesiyle yalıtım yapılır.

 

CelluBOR Yüzey Sertleştirici -13

CelluBOR yüzey sertleştirici kullanılarak CelluBOR yalıtım malzemeleri uygulanan yüzeyin sertlik direnci artırılır ve doğabilecek fiziksel hasara karşı fazladan önlem alınır. CelluBOR yüzey sertleştirici kullanarak yüzeye estetik amaçlı farklı bir görünüm de kazandırabilirsiniz. CelluBOR yüzey sertleştirici kullanarak yalıtım malzemesi ve yalıtım yapılan alt yüzeylerin de ömrünü oldukça uzatabilirsiniz.

CelluBOR Aderans Artırıcı Astar

CelluBOR aderans artırıcı astar emici ve geçirimsiz yüzeyler ve  CelluBOR püskürtülecek yüzeyin aderans artırımı için kullanılır. Ayrıca,çimento esaslı şaplar, kalsiyum sülfat şaplar, mastik asfalt şaplar, tesviye şapları, beton zeminler, taş zeminler, ahşap zeminler, alçıpanel zeminler ve seramik yüzeyler için de kullanımı uygundur. Bunun yanı sıra poliüretan esaslı yapıştırıcı kullanarak kaplama malzemelerini yapıştırmadan önce astar yerine kullanabilirsiniz.

CelluMAK Uygulama sistemleri

 

CelluMAK, CelluBOR yalıtım ürünlerinin uygulama makinesidir. Yalıtım ürünleri uygulama makinesi CelluMAK kuru olarak enjekte edebildiği ve doldurabildiği  gibi yapıştırıcı ile yatay ve düşeyde püskürtme yapma özelliği bulunur. CelluMAK CM-150, CelluMAK CM-1000 ve CelluMAK Duvar düzleştiricisi olmak üzere üç modeli bulunur.