CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

CelluMAK Uygulama Sistemi Avantajları Nelerdir?

CelluBOR

CelluMAK Uygulama Sistemi Avantajları Nelerdir?

CelluMAK uygulama sistemi, CelluBOR yalıtım malzemelerinin püskürtülerek uygulanabilmesi için Çağ Mühendislik tarafından özel olarak üretilmiştir. CelluMAK uygulama sistemi sayesinde bor katkılı selüloz yününden elde edilen CelluBOR ısı, ses ve yangın yalıtım malzemeleri hızlı bir şekilde alana tatbik edilebiliyor. Çağ Mühendislik hem selüloz yününü hem de selüloz yününün uygulama sistemlerini aynı anda üreterek, dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Bor zengini bir ülke olan Türkiye için, %80’i atık kağıtlardan üretilen bor katkılı yalıtım malzemeleri ve onun uygulama sistemlerine ev sahipliği yapmak büyük bir avantaj. Ancak CelluMAK bir ilki temsil ettiği kadar sağladığı avantajlarla da dikkat çekiyor.

CelluMAK Uygulama Sistemi Avantajları

CelluMAK uygulama sistemi avantajlarını anlatmaya, püskürttüğü üründen bahsederek başlamamız gerekir:

  • CelluBOR selüloz ve bor gibi doğal malzemelerden üretilmiştir. İçeriğinde petrol ve türevleri yoktur. İnsan sağlığına zarar vermez. Diğer yandan, düşük ısı iletim katsayısı ve A sınıfı ses yutuculuk özelliğiyle yalıtımda en iyiler arasında yerini almış durumda.
  • Uygulama esnasında sıkıştırılmış halde bulunan CelluBOR yalıtım malzemeleri, CelluMAK uygulama makinesinin içerisine atılır. CelluMAK’ın içine atılan yalıtım malzemeleri, hava yoluyla makineye bağlı olan hortuma iletilir. Hortumun ucuna gelen yalıtım malzemesi burada su ile birleşerek püskürtülür ve yüzeye yapışması sağlanır. İşlem çok basittir. Püskürtme tekniği sayesinde her yüzeyde istenilen kalınlıkta ve yoğunlukta işlem yapılabilir. CelluMAK uygulama sistemi uygulama yapılan alanda ihtiyaç duyulması halinde serme, enjekte etme ve püskürtme işlemlerine olanak tanımaktadır. Püskürtme işlemini yatay ve dikey olarak gerçekleştirebilmektedir.
  • CelluMAK CM-150 uygulama sistemi, hareket kabiliyeti ile dikkat çekmektedir. Her şart altında ve her şantiyede rahatlıkla kullanılabilecek şekilde üretilmiştir. CelluMAK CM-150 ana makine, elektrik pompası, su haznesi, hortum, püskürtme tabancası gibi parçalardan oluşmaktadır. CelluMAK CM-1000 versiyonu ise Avrupa’dan gelen talepler doğrultusunda üretilmiştir. Yüksek performans isteyen uygulamalar için elverişlidir. Saatte 1000 kg CelluBOR uygulamasını düşey ve yatay olarak yapabilmektedir. CelluMAK duvar düzleştirici uygulama sistemi ise işlem sonunda ortaya çıkan fazlalıkları tıraşlamak için kullanılır. Böylelikle engebeli görüntü ortadan kalkar, düz ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir.
  • CelluMAK uygulama sistemini diğer uygulama sistemlerinden ayıran en önemli özelliği, uygulama alanında oluşturduğu “yekpare” görüntüdür. Diğer yalıtım malzemeleri plakalar halinde, yan yana ya da üst üste konularak “mantolama” yöntemiyle tatbik edilirken, CelluMAK püskürtme tekniğini kullanmaktadır. Dolayısıyla CelluMAK’ta plakalar yoktur, ek yer yoktur. Plakaların neden olduğu çökme, bel verme gibi sorunlar ek yersiz CelluMAK’ta yaşanmaz. Yapı ömrü ile eşdeğer kullanım ömrü vardır. Ayrıca CelluMAK püskürtme sistemlerinin yekpare yapısı sayesinde, ısı ve ses kaçaklarına da rastlanılmaz.