CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

CelluMAK Uygulama Sistemleri Nelerdir?

CelluBOR

 

CelluMAK Uygulama Sistemleri Nelerdir?

CelluMAK uygulama sistemleri, Çağ Mühendislik tarafından üretilmektedir. Çağ Mühendislik, hem selülozdan yalıtım malzemesi hem de uygulama sistemini aynı anda üreten Dünya’daki tek firma olmasıyla dikkat çekiyor. CelluBOR markasıyla ürettiği bor katkılı yalıtım malzemelerini, uygulama alanına CelluMAK makineleriyle aktarıyor.

CelluMAK uygulama sistemleri, selüloz yününü kuru olarak enjekte eder ve doldurma işlemi yapar. Buna ek olarak,  yatay ve düşey püskürtmeleri yapıştırıcı kullanarak gerçekleştirir. CelluMAK uygulama sistemleri 3’e ayrılmaktadır:

  • CelluMAK CM-150: Su pompalayan ünite ve ana makineden oluşur. CelluMAK CM-150, presli haldeki CelluBOR selüloz yününün ambalajını açıp püskürtür. Püskürtme işlemini, hava ile selüloz yününü basınçlandırırak gerçekleştirir. Basınca dayanamayan CelluBOR, hortumun ucuna gelir ve burada su ile buluşur. İkisi birlikte püskürtülerek yüzeye yapışmaları sağlanır. CelluMAK CM-150’ nin hareket kabiliyeti yüksek olduğundan, her şantiyede kullanıma uygundur.

CelluMAK CM-150  elektrik panosu, ana selüloz makinesi, pompa, su haznesi, kablolarıyla birlikte elektrik kontrol ünitesi, filtre ve hortumu, püskürtme tabancası, filtre ve nozz’ları ile eksiksiz bir uygulama sistemidir.

  • CelluMAK CM- A-900: Avrupa ülkelerindeki talebi karşılamak için üretilen CelluMAK  A-900, enjekte ederek doldurma ve serme yöntemlerini kullanır. Bu yöntemlerde yüksek düzeyde performans gösterir. Saatte 1000 kg CelluBOR püskürten CelluMAK  A-900 modeli, yatay ve düşey transfer yapabilmektedir.

 

Enjekte etme ve serme için ihtiyaç duyulan tüm ekipmanları kapsayan CelluMAK  A-900; elektrik kontrol ünitesi, elektrik panosu, ana makinesi, selüloz püskürtme hortumu ile bir bütündür. Elektrik kontrol ünitesinin, uzaktan kumandalı versiyonu da bulunur.

  • CellMAK Duvar Düzleştirici: İki yüzey arasına uygulanır. Püskürtülen fazla malzemenin, duvar dilmeleri arasından tıraşlama yöntemi kullanılarak alınması için tasarlanmıştır. CelluBOR yalıtım malzemelerinin uygulanmasından sonra, yüzeyde oluşan kalınlık farklarını giderir.

CelluMAK uygulama sistemi, püskürtme yöntemini kullanır ve CE kalite standartlarına göre üretilir. Püskürttüğü CelluBOR yalıtım ürünleri A sınıfı ses yutuculuğa, 70 dB ‘ e kadar ses geçirmeme özelliğine ve düşük ısı iletim katsayısına sahiptir. CelluBOR’un düzensiz ve elyaf dokusuna uygun olarak üretilen CelluMAK uygulama sistemleri, yekpare yalıtım örtüsü oluşturarak ısı ve ses köprüsü oluşumunu engeller. Plaka uygulamalarında olduğu gibi açılma, çökme, bel verme gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Pratik kullanım özelliği nedeniyle, hızlı ve kolay uygulama imkânı sunar. Bir ekip, tek vardiya ile 100-250 m2 ‘lik alanda uygulama yapabilmektedir. Kuru duvar sistemlerinde ise bu rakam, tek vardiyada 400 m2’ye kadar çıkabilmektedir. Ankraj uygulamasına gerek duyulmayan bu sistemde, yalıtım malzemeleri deformasyona uğramaz. Türk üretimi olan CelluMAK, %100 yerlidir. Uzun ömürlü, nem dengeleyici bir yalıtım hizmeti sunar. CelluBOR yalıtım malzemeleriyle ısı, ses ve yangın yalıtımını aynı anda uygular.