CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

Doğru Yalıtım Markası CelluBOR'u Seçmenin Avantajları

CelluBOR

Doğru Yalıtım Markasını Seçmenin Avantajları (CelluBOR)

Doğru yalıtım markasını seçmek için araştırma yaparken, karşınıza birçok marka çıkacaktır. Ancak yalıtım markasını seçerken hangi kriterlere bakmanız gerektiğini bilmiyorsanız, muhtemelen ya uzun süre kararsız kalacaksınız ya da yanlış bir karar vereceksiniz. Böyle bir durum yaşamamak için aşağıdaki önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Doğru Yalıtım Markasının Özellikleri

 • Markanın ürettiği yalıtım malzemesi, düşük iletim katsayı değerine sahip olmalıdır. ISO ve CEN standartlarına göre 0.065 W/mK altında olan değerler, düşük iletim katsayısı olarak kabul edilir.
 • A sınıfı ses yutuculuk özelliği ile ses yalıtımı ve akustik düzenlemeler söz konusu olduğunda yüksek verimlilik sağlamalıdır.
 • Ulusal ve uluslararası kalite sertifikalarına sahip olması önemlidir.
 • %100 doğal ve karbon salınımı düşük markaları tercih edebilirsiniz. Sürdürülebilir bir ekolojik yaşam için, doğru yalıtım markasının doğa dostu olması ve insan sağlığına zarar vermemesi gerekir.
 • Doğru yalıtım markası, insan hatasını en aza indirgeyen uygulama sistemlerine sahiptir. Yalıtım malzemeleri ne kadar nitelikli olursa olsun, uygulama esnasında yapılacak hatalar istediğiniz sonucu almanıza engel olabilir.
 • Yangına karşı direnç sağlayan yalıtım markaları doğru tercih olacaktır. Isı kayıplarını engelleyen, gürültülere karşı binanızı koruyan yalıtım malzemelerinin aynı zamanda yangın yalıtımı sağladığından emin olun.
 • Doğru yalıtım markası hiç hava geçirmeyen marka değildir. Gözenekli yapıya sahip yalıtım markaları; yapının nefes almasını sağlayarak yoğuşma problemlerine neden olmaz.
 • Uzun ömürlü yalıtım malzemeleri fiyat-ürün karşılaştırması yaptığınızda lehinize sonuçlar ortaya çıkarır.
 • Doğru bir yalıtım markası kurumsaldır. Bir sorunla karşılaştığınızda kiminle konuşmanız gerektiğini bilirsiniz ve çözüm bulmak için ellerinden geleni yapacaklarından emin olursunuz.

CelluBOR Seçmenin Avantajları

 • CelluBOR 0.037 W/mK düşük ısı iletim katsayı değerine sahiptir. Bu oran ile CelluBOR yüksek verimlilikte enerji tasarrufu sağlar. Mekân ısısını uzun süre korur ve mekanlar arasında ısı bariyeri oluşturur.
 • A sınıfı ses yutuculuk özelliğine sahip olan CelluBOR’un ses yutma katsayısı 1.0’dir. Bu en iyi değerdir. Diğer yandan 70 dB’e kadar ses geçirmez, yankı ve çınlamayı önler. Gürültü kirliliğini %90 oranında kesebilmektedir. Mekân akustiği ve ses yalıtımında yüksek başarı sağlar.
 • Selüloz yünü ve bor katkısıyla hazırlanan ve %100 doğal olan CelluBOR’un %80’i atık kağıtların geri dönüştürülmesiyle elde edilmektedir. Üstelik üretimi esnasında harcanan enerji de çok düşüktür. CelluBOR çevre dostu formuyla sürdürülebilir ekolojik yaşamı desteklemektedir. Buna ek olarak, plastik türevli yalıtım malzemelerinin aksine kanserojen değildir. Anti-bakteriyeldir. Alerjiye neden olmaz. İçerisinde haşerat barınamaz.
 • CelluBOR uygulama sistemleri her şantiyede kolaylıkla uygulanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Püskürtme tekniği sayesinde yüzeylerde ek yersiz bir işlem olanağı sunar. Böylelikle plaka uygulamalarında olduğu gibi ek yerlerinden çökme, açılma gibi sorunlar ortaya çıkmaz.
 • İçeriğindeki bor katkısı sayesinde yangını geciktiren, diğer alanlara sıçramasına izin vermeyen CelluBOR ısı, ses ve yangın yalıtımını aynı anda sağlamaktadır.
 • CelluBOR yalıtım markasının malzemeleri, elyaf dokulu düzensiz gözeneklere sahiptir. Nefes alabilen yapısı sayesinde küf ve nem oluşumunu engeller.
 • CelluBOR yalıtım markası, yapı ömrü ile eşdeğer bir hizmet sunar. İçeriğindeki selüloz yününün atık kağıtların geri dönüştürülmesiyle elde edilmesi, aynı anda ısı, ses ve yangın yalıtımını sağlaması ve ek yersiz uygulama sisteminin yıpranma ve deformasyonlar engellemesi gibi nedenler, CelluBOR yalıtım markasının fiyat-ürün dengesini korumasında etkendir.
 • CelluBOR yalıtım markası Diversitas Mühendislik tarafından kurulmuştur ve 2005 yılından bugüne 16 yıldır faaliyet göstermektedir. CelluBOR, Türkiye ve Ortadoğu’da selüloz esaslı bor katkılı ilk yalıtım markasıdır. 2006 yılında yalıtım dalında yılın yatırımı ödülünü almıştır. TSE ve ISO standartlarına göre hizmet veren CelluBOR uzman ekipleri, çözüm odaklı bir çalışma anlayışına sahiptir.