CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

Hastanelerde Isı Ve Ses Yalıtımın Önemi?

CelluBOR

Hastaneler için ısı ve ses yalıtımı oldukça elzemdir. Isı ve ses yalıtımı hastanelerde hem yaz hem de kış mevsimlerinde farklı ortamlar arası ısı ve ses geçişlerini sınırlar. Böylece, hastanın tedavi gördüğü ortamdaki konfor koşullarını korur. Ayrıca, oldukça fazla enerji tüketilen hastanelerde enerji tasarrufu yapılmasını da sağlar. Hastanelerde ısı ve ses yalıtımı uygulaması sayesinde elde edilen iç mekân hava kalitesiyle, hastalar ev konforunda dinlenir. Hastaneler, hastalar yatarak tedavi gördüğü için ses yalıtımı yapılması zorunlu olan ortamlar arasında yer alır. Ayrıca, hastalıklara tanı koymak üzere kullanılan birçok farklı tıbbi tetkik odaları için ısı dengesi ve sessizlik önemlidir. Yazımızın içeriğinde hastanelerde ısı ve ses yalıtımının önemini anlatacağız.

 

Hastanelerde Isı Yalıtımı Önemli mi?

 

Hastanelerde tedavi gören hastalar ve onları tedavi eden doktorlar için ortamın sıcaklığı çok önemlidir. Bunun yanı sıra ameliyathaneler, muayene odaları, bekleme salonları kısacası hastanenin her bölümü için dengeli sıcaklık belirlenmelidir. Dışarıdan hastane içine doğru geçiş yapan soğuk veya sıcak hava, hastalar açısından tehlike arz eder. Sıcak yaz günlerinde sıcak hava, soğuk kış günlerinde de soğuk hava oda içine transfer olduğunda hastanın sağlığı bozulabilir. Aynı şekilde ameliyathanelerin bulunduğu alanın sıcak olmaması gerekir. Ameliyathane gibi özel alanlara sızacak farklı sıcaklıklardaki hava geçişlerine dikkat edilmelidir. Kullanılan cihazların birçoğunun, nemsiz ve stabil bir ısıya sahip alanlarda muhafaza edilmeleri gerekir. Hastaneler insan sağlığıyla birebir ilgili olduğundan, hem ısı hem de ses yalıtımına son derece özen gösterilmelidir.

 

 

 

Hastanelerde Ses Yalıtımı Ne Kadar Önemli?

 

Hastanelerde yatan hasta odalarının yanı sıra MR odası, ultrason odası gibi farklı tetkikler için kullanılan birçok oda yer alır. Hastanelerde yoğun insan sesinin yanına, devamlı çalışan tıbbi cihazların sesleri de eklenir. İnsanların ve tıbbi cihazların sesi birbirine karışarak, hastanede bir gürültü kirliliği oluşturur. Hastane içerisindeki gürültü kirliliğine, dışarıdan hastane içerisine geçen sesler de katılır. Hastaneler insan sağlığına hizmet için var olan kurumlardır. En küçük bir hatanın bile ölümle sonuçlanabileceği göz önüne alındığında, sessiz ve dingin bir ortama sahip olmalıdır. Bu nedenle ses yalıtımı yapılması gereken ilk yapılar arasında hastaneler bulunur. Her türlü yüzeye kolaylıkla uygulanabilen CelluBor yalıtım malzemeleri sayesinde, hastanelerde ısı ve ses yalıtımı yüksek verimlilikle sağlanır. Hastanelerde uygulanması gereken ısı ve ses yalıtım uygulamaları için CelluBor’la hemen şimdi iletişime geçebilirsiniz.