CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

Mağazalarda Isı Yalıtımı Nasıl Sağlanır?

CelluBOR

Mağazalarda tadilat ve dekorasyon işleri oldukça çeşitlidir. Mağazanın konumuna ve kullanım amacına bağlı olarak tadilatlar gerçekleştirilir. Mağazanın bulunduğu yer, içerisinde ne tür ürün ya da hizmete yer verdiği, kaç kişinin çalıştığı, ağırlayabileceği maksimum müşteri sayısı gibi kriterler, tadilat ve dekorasyon çalışmalarının kapsamını belirler. Son yıllarda en çok yapılan mağaza tadilat işlerinden biri de mağaza ısı yalıtımı çalışmalarıdır. Isı yalıtımı çalışmaları da diğer tüm tadilat işleri gibi alanında uzman firmalar tarafından yapılmalıdır. Enerjiyi verimli kullanabilmek için mağazanın kapasitesine uygun olacak ısı yalıtım çözümlerini çalıştığınız uzman ekip belirleyecektir.

Isı Yalıtımının Önemi

Mağaza tadilatında ısı yalıtım uygulamaları diğer tüm tadilat işleri ile birlikte yapılmalıdır. Isı yalıtımı enerjiyi verimli kullanmak amacıyla mağaza tadilat ve dekorasyonu uygulamalarında mutlaka yapılması gereken çalışmalardan biridir. Isı yalıtımı sayesinde mağazalar daha kaliteli bir şekilde ısınır ve enerji tasarrufu sağlar. Mağaza ısı yalıtımı uygulamaları, iç ya da dış yüzey ısı yalıtımı olarak yapılabilir. Isı yalıtımı sırasında kullanılan izolasyon malzemeleri aynı zamanda ses ve yangın yalıtımı da sunar.

Mağaza ısı yalıtımı kalitesini artırmak için uygulama kararı almadan önce profesyonel bir dekorasyon firmasından ön keşif hizmeti talep etmeniz oldukça yararlı olacaktır. CelluBOR atık gazete kağıtlarının geri dönüşümü ile bor katkılarından oluşan tamamen doğal ve organik olan CE belgeli selüloz yünü yatılım malzemeleri ile ısı ve ses yalıtımları yapar. Böylece yüksek verimli sonuçlar ortaya çıkar. Selüloz yünü hakkında detaylı bilgi almak için CelluBor uzman ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Isı Yalıtımında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Cam yünü; yerli olarak inorganik hammaddelerden 1250ºC’de eritilip elyaf haline getirildikten sonra elde edilir. Boyut ve teknik özellikleri kullanım yerine göre değişir. Tüm Isı, ses yalıtımlarında kullanılır.

Taş yünü; inorganik hammaddeler 1400°C’de eritilir ve elyaf haline getirilir. Boyutları ve teknik özelliklerine göre değişir. Isı ve ses yalıtımında kullanılır.

Extrüde polistren; ısı yalıtımında kullanılan köpük malzemedir. Homojen bir hücre yapısına sahiptir. Nemden etkilenmeyen ve su geçirmez özelliğe sahip olan ısı yalıtım malzemeleri diğer malzemelere göre üstün özelliklere sahiptir.

Cam köpüğü; levha ve boru şeklinde üretilir. Su geçirmez ve yüksek basınçlara dayanıklıdır. Yapılarda ise temelden çatıya kadar ısı yalıtımında kullanılır.

Poliüretan köpük; organik ünitelerden oluşur. Esnemeyen köpükler genellikle mağaza ısı yalıtımı ve ses izolasyonunda kullanılır.