CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

Neden CelluBor?

CelluBOR

Yurt dışında yaklaşık 50 yıldır üretilen bor katkılı selüloz yalıtım malzemesi, Türkiye ve Orta Doğu’da ilk kez CelluBor tarafından üretilmiştir. CelluBor 2005 yılından bu yana Türkiye ve Orta Doğu’da selüloz esaslı, bor katkılı, doğal ve nefes alabilen yalıtım malzemesi üretiyor. Doğal ve nefes alabilen selüloz esaslı bor katkılı bir yalıtım malzemesi olan CelluBor, doğaya olan saygısıyla dikkat çekiyor. Organik yapısıyla çevreci bir kimliğe sahip olan CelluBor bor katkılı selüloz yalıtım malzemesinin içeriğinde, sadece atık gazete kağıtlarından elde edilen selüloz yünüyle bor katkıları bulunuyor. Ürünün içeriğindeki bor katkıları Türkiye’de yerli olanaklarla üretiliyor.

 

CelluBor Doğayı Kirletmeden Akılcı Çözümler Sunar

 

CelluBor doğaya zarar vermeden enerji ihtiyacı, düşük verimlilik ve gürültü kirliliği gibi sorunlara akılcı çözümler üretiyor. Çevreye ve insan sağlığına hiçbir zarar vermeden verimliliği yükseltmesi, huzurlu bir ortam sunması ve enerji tasarrufunda büyük rolünün olması “Neden CelluBor” sorusunu rahatça cevaplıyor. İçeriğinde herhangi bir zararlı madde bulunmayan CelluBor yüksek verimli bir ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak seçkin firmalar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

 

CelluBor Uygulama Kolaylığı Sunar

 

CelluBor sunduğu uygulama kolaylığıyla da sektörde ön plana çıkıyor. Isı, ses ve yangın yalıtım malzemesi olarak kullanılan CelluBor, her türlü yüzeye rahatça uygulanabilir. Günde 100 – 250 m2 arasında bir alana, tek bir ekiple uygulanabilir.  CelluMAK makinesiyle, CelluBor’u kolayca püskürterek uygulayabilirsiniz. Tıpkı CelluBor  gibi Diversitas Mühendislik tarafından tasarlanan CelluMAK,  CelluBor yalıtım malzemesini püskürterek uygulamak için  tasarlanmış bir makinedir. CelluBor, CelluMAK’ın yapıştırıcılı püskürtme özelliği sayesinde her türlü alana kolayca uygulanabilir. CelluBor istediğiniz kalınlıkta ve yoğunlukta uygulama fırsatı sunar. Uygulama yekpare olduğundan, her türlü ses ve ısı köprüsünün oluşmasını önler.

 

CelluBor Sağlığınızı Korur

 

CelluBor’un içeriğinde kanserojen ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulunmaz. Kullanışlı fiziksel yapısıyla, uygulanan alanların nefes almasını sağlar. Paslanmaya, küflenmeye ve rutubete izin vermez. CelluBor antibakteriyel yapısıyla, mantar ve böcek oluşumunu da önler.  Cildinizle temas ettiğinde herhangi bir tahrişe neden olmaz. Solunması durumunda ortaya çıkan bir zararı yoktur. CelluBor gözlerinizle temas ettiğinde alerjik sonuçlarla karşı karşıya kalmazsınız. Isı, ses ve yangın yalıtım uygulamalarınız için CelluBor ile iletişim kurarak sağlıklı ve doğru bir şekilde yalıtım yaptırabilirsiniz.