CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

Ofislerde Isı Ve Ses Yalıtımının Kazançları Nelerdir

CelluBOR

Çalışan insanlar gününün önemli bir kısmını ofislerde geçirir. Ofislerde çalışanlar, kendilerini rahatsız eden herhangi bir şey olmadan dikkatlerini yaptıkları işe odaklayarak çalışmalıdır. Ofis ortamı çalışanın dikkatini dağıtacak derecede gürültülü olmamalı ve ortamın ısısı çalışanı rahatsız etmemelidir. Ofisinizde yaptıracağınız ısı ve ses yalıtımıyla bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Isı ve ses yalıtımı yaptırarak, çalışanların konfor içinde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, ısı yalıtımı sayesinde çalışanların sağlığını da korumuş olursunuz. Ofisinize yaptıracağınız ısı ve ses yalıtımının faydalarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ofislerde Isı Yalıtımının Faydaları Nelerdir?

Sıcak bir yaz gününde bir ofis binasındaki toplantı odasının hava sıcaklığı 22 °C’dir ancak odada bulunan çalışanlar kendilerini rahatsız edici derecede daha sıcak olduğunu düşünürler. Birçok araştırma duvar ve tavan yüzey sıcaklıklarının yaklaşık 32°C olduğunu gösteriyor. Bu fark bize, insanların vücutlarındaki ısınmanın hava sıcaklığına göre olmadığını gösteriyor. Çalışanların ısı kaybını da kazancını da, duvarlara ve tavana göre hissettiğini gösteriyor. Ofis binasına uygulanan doğru ve yeterli ısı yalıtımı, soğuk havalarda vücut ısısı kayıplarını azaltır. Yaz mevsiminde ise iç yüzey sıcaklıklarını düşürerek, çalışanların konforunu optimize eder.

Ofis binasına yapılacak ısı yalıtımı şu açılardan da kazançlıdır:

  • Isıya maruz kalan iç bina yüzeylerinde yoğuşma oluşumunu önler
  • Isıyı daha geniş alanlara dağıtarak membrandaki yoğun stres alanlarını hafifletir
  • Çelik platformlar üzerine membran montajı yapmak için, bir alt tabaka olarak düz bir yüzey sağlar
  • Bazı durumlarda yangına dayanıklı bir bariyer sağlar

Ofislerde Ses Yalıtımının Faydaları Nelerdir?

İnsan zihnine her saniye 2 milyar bit veri girer ancak bunların sadece 2 milyonunu işleyebilir. İşlenen verileri herkes farklı biçimde filtreler. Bu nedenle insanların verdiği tepkiler farklıdır, kimisi ortamın görünümüne kimisi de çevresindeki seslere daha fazla odaklanır. Çalışanların işi ya da karakteri gereği, ofislerdeki ilgisiz gürültüden rahatsız olarak verimi düşebilir. Büyük ofislerde, verimliliği teşvik etmek adına yapılan uygulamaların olumsuz bir yanı da gürültü kirliliğidir. Araştırmalara göre, ofis ortamındaki aşırı gürültü çalışanların büyük çoğunluğunun verimliliğini olumsuz yönde etkiler. Çok sessiz bir ofis de çalışanları rahatsız edebilir. Dolayısıyla, ofis ortamında gürültü en az düzeye indirilmelidir. Ofis binasına yaptırılacak ses yalıtımı, çalışanların verimliliğini yükselterek, huzurlu ve konforlu bir ortamda çalışmalarını sağlar. Ayrıca, dışarıdan ofis içerisine geçiş yapacak aşırı gürültüyü önler. Ofis binası ses yalıtımı sistemi için CelluBor’la iletişime geçebilir, çalışanlarınızın verimliliğini yükseltebilirsiniz.