CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

Sinema Salonlarında Isı ve Ses Yalıtımı

CelluBOR

Birçok kişi filmleri televizyon yerine sinema salonlarında izlemeyi tercih eder. İzleyici filmlerin kaliteli görüntüsü ve yüksek akustik sesi sebebiyle sinema salonlarını tercih eder. Bu yüzden ses kaliteli ve anlaşılabilir nitelikte olmalıdır. İzleyicinin yüksek kaliteli ses eşliğinde keyifle film seyredebilmesi için, sinema salonlarında içerideki sesin dışarı dışarıdaki seslerin de içeriye geçişi önlenmelidir. Ses yalıtımı sayesinde dışarıdaki sesin geçişi kolaylıkla önlenir. Bunun yanında sinema salonlarının ısısı da izleyiciyi rahatsız etmemelidir. Soğuk havalarda salona soğuk havanın, sıcak havalardaysa sıcak havanın geçişi ısı yalıtımıyla engellenir. Sinema salonunuza uygulanacak ısı ve ses yalıtımı sistemiyle, izleyicilerinizin tercih ettiği sinema salonları arasında yer alabilirsiniz.

Sinema Salonlarında Isı Ve Ses Yalıtımı Önemli midir?

Sinema salonlarında gerek ısı gerek ses yalıtımı son derece önemlidir. Sinema salonuna önce keşif yapılır. Sonrasında uygun olan ısı yalıtımı yapıldığında, izleyiciler salonun sıcaklığından veya soğukluğundan herhangi bir rahatsızlık hissetmeden ve konsantrasyonlarını kaybetmeden filmi izleyebilir. Sinema salonlarında uygulanması önemli olan bir başka yalıtım türü de ses yalıtımı sistemidir. Sinema salonlarına dışarıdan sızan ses, salonun ve filmin ses kalitesini yok eder. Sinema salonuna uygulanan ses yalıtım sistemi yankı problemini de çözer. Kısacası, sinema salonunda ses kirliliğini ve yankı problemini yok etmek için ses yalıtımı uygulaması bir zorunluluktur

Sinema Salonlarında Isı Ve Ses Yalıtımının Nasıl Yapılır?

Sinema salonlarında ‘akustik ses yalıtımı’ uygulanır. Akustik yalıtım için, akustik kumaşla kaplı ses yalıtım materyalleri ve akustik ses yalıtım süngerleri kullanılır. Buna ek olarak zemine uygulanan kauçuk mantar levha ile kauçuk tabanlı halı da kullanışlı materyaller arasında bulunur. Farklı renklere sahip olan ses yalıtım sistemleri ortama estetik bir görüntü de katar. Sinema salonuna uygulanan ısı yalıtımı, enerji tüketimini en aza indirger ve çevrenin korunmasına katkı sağlar. Sağlıklı bir yaşam sunan ısı yalıtımı, ısıl konforu da koruduğu gibi işletme maliyetlerini de azaltır.

Kullanılacak malzemenin seçimi mutlaka uzman firmanın size göndereceği keşif ekibi tarafından yapılmalıdır. Renk seçimleri gibi dekoratif tercihlerinizin dışında kalan her şey, salonunuza göre yapılan teknik ölçümlemelerle belirlenir ve size sunulur.