CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

TSE Belgesi Neden Gereklidir? Firmaya Sağladığı Faydalar Nelerdir?

CelluBOR

Açılımı Türk Standartları Enstitüsü olan TSE, hizmet standartlarının belirlenmesini sağlayan bir kurumdur. Kuruluşların üretim ve yeterlilik bakımından almaya hak kazandıkları bu belge, ilgili şartlara uygunluğun bir göstergesidir.

Birbirinden farklı alanlarda kullanılan TSE Belgesi, ticaret ve üretim faaliyetlerinin kontrollü bir şekilde ilerlemesini sağlar. İzolasyon sektöründe önemli bir yere sahip olduğu için TSE Belgeli yalıtım, güvenilirliğin kanıtıdır.   

TSE Belgesi Alma Yöntemleri

Bölge temsilcilikleri ve bölge müdürlüklerinin internet adreslerine yapılan başvuru sonucunda, işletmeler bu güvenilir belgeye sahip olur. Kalite kontrol yetkinliği, standartlara uygunluk ve süreklilik testlerinden geçen kurumlar, 1 yıllık belgeyi almaya hak kazanır.

Değerlendirme sürecine giren firmalar imalat yerinin uygunluğu, kalite ağı ve incelemeleri, yapılan incelemelerin ve kontrollerin kaydı ile birçok test ve deneyden geçer. Ürün ve hizmetlerin içeriğinin insana ve çevreye zarar verip vermeyeceğinin kontrolünden sonra TSE damgası, tüketiciye firma ile ilgili güven verir. CelluBOR yalıtım ürünleri  TSE Belgesi ile kalitesini kanıtlamıştır

TSE Belgeli yalıtım, üretim analizinin sürekliliğinin bir işaretidir. Muayene ve deney sonuçlarının uygun olması, yalıtım işlemlerinin tüketiciye sağlıklı koşullarda sunulmasını sağlar. Enerji verimliliği çalışmalarının etkinliğini artıran yalıtım uygulamaları, enerji tüketimini büyük ölçüde azaltarak kullanıcılara önemli avantajlar sunar. Isıl ve fiziksel performans deneylerinin uygunluğunu teyit edip belgeleyerek tüketicileri koruma altına alır. Kalite belgeleri arasında ön plana çıkan TSE belgeleri, firmanın üretim kalitesinin bir nevi  teminatıdır.    

TSE Belgesinin Sunduğu Avantajlar

TSE Belgeli yalıtım, tüketicinin mantolama işlemlerini güven ve kalite kontrolleri çerçevesinde yaptırabileceğini gösterir. Belgenin işletme ve kullanıcı açısından birçok faydası bulunur.

  • Markalaşma sürecinde firmalara kolaylık sağlayan bu belge, teknoloji ve cihazların çevreye uyumluluğunu da değerlendirir.
  • Donanımlı personel yetiştirilmesine destek olup tüketicilerin can ve mal güvenliğini korur.
  • Kurumların denetleme sırasında sorun yaşamasını engeller.
  • Belge sahibi olan kuruluşu, bulunduğu sektör içerisinde kaliteyi ön planda tutan bir firma olarak gösterir. CelluBOR’un sahip olduğu belgeler arasında yer alan TSE, tüketicilerin CelluBOR yalıtım malzemelerini tercih sebepleri arasındadır.
  • TSE Belgeli yalıtım, yüklenici firmanın maliyetini düşürüp ticari bir yükselişi de beraberinde getirir.
  • İhalelerde avantaj sağlayan bu belge, ürünün güvenli olduğuna dair teminat niteliğindedir.
  • TSE Belgeli yalıtım, işletmelerin kullanıcılara kaliteli ve sağlıklı bir hizmet verdiğini kanıtlar. Sektöre erişimde hız ve süreklilik sağlar.