CelluBOR; yalıtımın doğal çözümü

Yılın Yatırım Ödülü CelluBOR Yalıtım'ın

yalıtım projelendirme

Organik ve doğal yalıtım malzemesi denilince akla ilk gelen ürün olan CelluBOR, ilk üretiminden günümüze kadar sayısız projede milyonlarca m2 yer bulmuştur.

İnsan sağlığına hiçbir zararı olmayan, nefes alabilen, rahat ve konforlu ortamlar oluşturma amacıyla her yıl yüzlerce proje ile temas kurup, her projeye özel detaylar geliştirmekteyiz.

TSE 825 - Binalarda Isı Yalıtım Kuralları standardına uygun olarak yapılarınıza ısı yalıtım projeleri sunmaktayız. Proje sonrası termal kamera ölçümleri ile verimlilik kontrolü yapılmaktadır.

Ses yalıtım projelerinin demo ortamlarında uygulama sonrası gerekli ses ölçümleri yapılarak istenilen yalıtım değerlerine ulaşılır. Isı ve ses yalıtım projeleri, deneyimli ve uzman kadrolarca değerlendirilip; ısı, ses, akustik ve yangın konularında çözümlerimiz hazırlanarak proje sahiplerine sunulmaktadır. Projelerde aşağıdaki adımlar izlenir:

 

 

Yalıtım İhtiyacının ve Şeklinin Belirlenmesi

Yalıtım projelendirmesine esas olacak tasarımlar ile mahallerin boyutları, birbirleri ile ve hariçle olan ilişkileri, ihtiyaç duyulan yalıtımın cinsi ve boyutu yalıtım şeklini belirler.

 

 

 

 

Fonksiyonel Planlama ve Avan Projeler

Yalıtım yapılacak tesisin fonksiyonel planlamasına uygun olarak mimari, mekanik ve elektrik projeleri ile uyumlu ısı, ses ve akustik yalıtımları ile yangın ve nem kontrolü için malzeme detaylandırılması ve CelluBOR’un muhtemel kullanım alanları belirlenir. Seçilecek malzemelerin inşaat programına uygunluğu, maliyet ve süre uygunluğu açılarından da tetkiki yapılır.

 

 

 

 

yalıtım teknik şartname

Teknik Şartname

CelluBOR uygulama alanları için teknik şartname hazırlanır.

 

Keşif ve Metraj Çalışmaları

Keşif ve metrajlar uygulama projelerine uygun olarak hazırlanır.

 

 

 

 

Sahip olduğumuz kalite belgeleri

kaliteli yalıtım
yalıtımda kalite
ısı yalıtım kalite
ses yalıtım kaliteli
kaliteli yalıtım malzemesi

 

 

 

 

CelluBOR uygulamaları

yalıtım
cellubor
yalıtım malzemesi
ısı yalıtımı
ses yalıtımı
borlu yalıtım
cephe yalıtım
dış cephe yalıtım